Description
| Model | Â Bausch and Lomb Steph – A283 |
| Colour | Â Black |
| Condition | Â New old stock |
| Size |  44×20 (small/medium) |
| Eyepiece | Â 44mm x 31mm |
| Bridge | Â 20mm |
| Temple to temple | Â 122mm |
| Full Frontal width | Â 128mm |
| Sides | Â 140mm |
£60.00
Black acetate
Without lenses ready to be glazed.
Made in the USA
1 in stock
| Model | Â Bausch and Lomb Steph – A283 |
| Colour | Â Black |
| Condition | Â New old stock |
| Size |  44×20 (small/medium) |
| Eyepiece | Â 44mm x 31mm |
| Bridge | Â 20mm |
| Temple to temple | Â 122mm |
| Full Frontal width | Â 128mm |
| Sides | Â 140mm |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.