Description
| Model | Â 1940s Round Eye – D334 |
| Colour | Â Nickel Silver |
| Condition | Â New Old Stock |
| Size | Â 36×26 |
| Eyepiece | Â 36mm |
| Bridge | Â 26mm |
| Temple to temple | Â 114mm |
| Full Frontal width | Â 116mm |
| Sides | Â 165mm |
| Model | Â 1940s Round Eye – D334 |
| Colour | Â Nickel Silver |
| Condition | Â New Old Stock |
| Size | Â 36×26 |
| Eyepiece | Â 36mm |
| Bridge | Â 26mm |
| Temple to temple | Â 114mm |
| Full Frontal width | Â 116mm |
| Sides | Â 165mm |
You must be logged in to post a review.
Dead Men’s Spex, 4 Gunn Street, Foulsham, Dereham, Norfolk NR20 5RJ
Telephone: 07971 778095
Email: deadmensspex@googlemail.com
Others |
|
| Other uncategorized cookies are those that are being analyzed and have not been classified into a category as yet. | |
Necessary |
Necessary |
| Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously. | |
Advertisement |
|
| Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads. | |
Analytics |
|
| Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc. | |
Functional |
|
| Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features. | |
Performance |
|
| Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors. | |
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies.
Reviews
There are no reviews yet.